ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 8066093
*
nr 806 6093
CHARCOAL DRAWING
Tidigt 1800-tal, musikstund, subject size: 39x30, samtida ram,
Tidigt 1800-tal, musikstund, motivets mått: 39x30, samtida ram
Estimate:
2000
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday February 4 2013
at 20:25:02
- Bid history
Time
Bidder
Bid
4/2 20:18:24
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning musikstund samtida ram teckning teckningar tidigt 1800-tal vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 19:56
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
today
20 maj at 18:01
-
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
today
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
today
20 maj at 19:06
-
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 1300
Auction ends
today
20 maj at 20:45
-
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:13
*
CHARCOAL DRAWING
nr 806 6093
CHARCOAL DRAWING
Tidigt 1800-tal, musikstund, subject size: 39x30, samtida ram,
Tidigt 1800-tal, musikstund, motivets mått: 39x30, samtida ram
Estimate: | 2000 |
---|---|
Sold: | SEK 1000 |
Auction date: |
Monday February 4 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
4/2 20:18:24 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning musikstund samtida ram teckning teckningar tidigt 1800-tal vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 19:56 -
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
today
20 maj at 18:01 -
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
today
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
today
20 maj at 19:06 -
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 1300
Auction ends
today
20 maj at 20:45 -
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:13